deutsch  tschechisch
Augen auf - Zivilcourage zeigen

Grenzgang-Festival bei Myspace
Körber Stiftung

Bürgerstiftung Dresden

Deutsche Nationalstiftung

Skoda

Svijany

Zaunpfahl (Teterow)

Zaunpfahl existují od února  '94 a pocházejí ze středu  Mecklenburského  Švýcarska. Jejich hudbu popisují jako "hardcore ovlivněný německý  metalpunkrockrap včetně tichých tónů".

Označení žánrů a šuplíků tato kapela spíš odmítá – hudební záliby jednotlivých členů kapely jsou odlišné – což se samozřejmě v jejich hudbě zrcadlí – To co se líbí, je dovoleno!
Zaunpfahl dávají velký důraz na jejich texty, které s jejich ironií letí přímo do ucha a je jedno jestli s politickým pozadím nebo kritickým vůči společnosti,  zříkají se používání frází.

A tak to nepřekvapí, že Goethe, Thom, und Scheffi (ten nový za bubnami) i po 5ti zveřejněných CD a  dvouch DVD se neustále nově hledají. I je tomu  velmi blízké, že v květnu 2009  vyšlo nové CD.

Samozřejmě že bychom mohli ještě uvést, že počet hraných konzertů po celém Německu, Rakousku a Švýcarsku leží ve vysokém třímístném rozmezí. A samozřejmě, že ti tři kluci ze severu pracují s publikum velmi vlastní způsobem a s velkou porcí radosti.

To vše dokazují stoupající počet fanoušků na stále větších konzertech, skurilní  videa fanoušků na YouTube, různé příspěvky vzorků nebo impozantní  báze fanoušků. A přesně to ukazuje to nové album a následující turné.

www.myspace.com/zaunpfahlband


www.myspace.com/zaunpfahlband