deutsch  tschechisch
Augen auf - Zivilcourage zeigen

Grenzgang-Festival bei Myspace
Körber Stiftung

Bürgerstiftung Dresden

Deutsche Nationalstiftung

Skoda

Svijany

Mutabor (Berlin)

Mutabor

Těch duchů, což jsem zvolal.....se již nezbavím. Jak už musel uznat Goethův  "Zauberlehrling", duchové nelze jednoduše zkrotit ani zklidnit racionálním rozhodnutím. MUTABOR se na jaře vrátili na pódium ! Kapela, která live rozpoutá neodolatelnou energii.

Ska, Punk, Rock, Reggae – stylisticky nejsou stanoveny hranice, o to více jde o jejich probourání a připravit z toho nezaměnitelný elixír. Po více než sedmi letech, 700 ti koncertech a trvalého koncertování v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v Čechách a Holandsku, v létě 2006 se MUTABOR rozloučil.  Po vyprodaných turnee a stále rostoucím společenství fanoušků se to obtížně vysvětluje. Je to stálá  touha po změně, která se této kapele osvědčila:  "Kdo dokáže pustit, ten jednou dorazí" ("Mutabor", 1997 / Virgin).

Ten kdo četl prohlášení úmyslu skupiny z roku 2006 důsledně, ten si mohl domyslet, že se jedná jen o dočasnou pauzu. Zpěvák a písničkář Axel Steinhagen tento čas využil, aby etabloval jeho solo projekt  "Axl Makana", bubeník Ulf Jacobs produkoval jeho třetí   solo album, a  houslistka Helen Bauerfeind se mezitím postarala o potomstvo a stala se pyšnou matkou dcerušky. 

Takže, třikrát se kloníme na východ a při výdechu  "Mutabor".
Proměna následuje!

www.myspace.com/mutabormakana