deutsch  tschechisch
Augen auf - Zivilcourage zeigen

Grenzgang-Festival bei Myspace
Körber Stiftung

Bürgerstiftung Dresden

Deutsche Nationalstiftung

Skoda

Svijany

Marracash Orchestra (Drážďany)

Marracash Orchestra

Během turbulentního koncertu se daří Marracash Orchestra z Drážďan spojit to, co se na papíře jeví jako nemožné. Baví se  na jejich vlastní hudbu, která podléhá nepopsatelným geografickým a stylistickým vlivům, dle principu „otevři mixér a všechno tam hoď“: rock, cub, balkan, punk, hiphop, reggae, funk, tango, drum’n’bass, ska, jazz, schlager atd.

K obvyklému rockovému aranžmá se přidá hammondorgel, synthesizery, různé elektronické nástroje a velmi všestraný zpěv. Všechny pseudo-jazyky a výšky zpěvu splynou k postbabylonckým jazyčným zmatením.  Vyjde z toho občerstvující, anarchický a skvěle tančící potpourri s přeshraniční různorodostí.

Není to vlastně ani překvapující, když se podíváme na osobní pozadí a kreativní, bolestné cesty, kreté se táhnou od kostelní hudby až po punk. Po dobu sedmi let cestuje šestihlavá posádka mezi Severním a Černým mořem a žije jejich hravou show na pódiu. Až  tak moc vážně by se ti chlapíci v chaotickém zjevu neměli brát.  Skákají po pódiu zrovna tím způsobem jak bez respektu a  humorně mixují jejich hudbu. Tento rok prezentují jejich druhé studiové album „Potpoorism“. A můžeme se těšit.


www.myspace.com/marracash