deutsch  tschechisch
Augen auf - Zivilcourage zeigen

Grenzgang-Festival bei Myspace
Körber Stiftung

Bürgerstiftung Dresden

Deutsche Nationalstiftung

Skoda

Svijany

News

04.09.2009 - Finišujeme: program, doprovodné akce atd.

Přípravy se pomalu blíží ke konci. Pomalu se začínáme potit (není tomu divu vzhledem k počasí) a doufáme, že jsme pro vás na pátek a sobotu všechno hezky připravili.

Již dlouho ohlašovaný a konečně hotový: hlavní program!

Současně jsme rádi, že vám před, během a také po festivalu můžeme nabídnout několik příjemných akcí.  Na tomto místě ještě jednou srdečně děkujeme všem našim partnerům, bez kterých bychom to všechno nezvládli.  Merci! Návštěva festivalu je povinná!  Výmluvy neexistují! Něco se tam přiučíte a jenom málokomu návštěva zatíží rodinný rozpočet.
Líbí se nám, že i někteří naši partneři navštíví malý festivalový veletrh. Přijďte se podívat na tuto fajnovou směs iniciativ v česko-německé spolupráci.
Doporučujeme, podívat se JEŠTĚ JEDNOU na web do informací o festivalu. Nastaly totiž změny týkající se parkování. Ale i neobvyklá lokalita festivalu a již v titulu se ukrývající odkaz na chůzi po hranici, nás vedli k několika změnám v pravidlech. Nezapomeňte proto občanku nebo cestovní pas - to by byla ta nejdůležitější informace!
Ohlásíme se, až zase budou nějaké důležité informace!
Aha, odměna pro všechny, kteří četli až do konce: Svijany, náš sympatický pivo-partner vzkazuje: pivo poteče, půllitr za  1,50€. A vše ani zbytek nebude o moc dražší.

Tak zatím,

cheers, prost a na zdraví12.08.09 - Václav Havel, Afrob a vstupenky

Ale, milí lidé, to se ksobě opravdu hodí!

Jak to k sobě pasuje?


Zcela jednoduše: Václav Havel, obhájce lidských práv a první porevoluční prezident, se stal patronem našeho festivalu. Vážený pane Havle, mnohokrát děkujeme za Vaši důvěru!


Neméně důležití jsou ale umělci, kteří na festival přijedou:  AFROB ze Stuttgartu a  SUNSHINE z Tábora, kteří tu představí novou desku. UNITED FLAVOUR přivezou  hudbu z celého světa, která určitě patřičným způsobem obohatí program. Dál budeme hostit  hornolužickou legendu Reggae/Ska hudby - TU TEJK SE RAFF WIS SE SMUS.
Na pódiu se objeví také ZAUNPFAHL nebo STANDARTNÍ KOMPOT. Z Drážďan nás navštíví THE FRIENDLINESS IS GOING HAPPY – děkujeme za účast! Nakonec Vám nabídneme i něco tvrdšího:  HOCUS POCUS (Sao Paulo) a TRAILER TRASH TREMBLERS z Holandska. Na pódiu přivítáme i kapelu CHULI MANGA, která je složená z hudebníků ze tří států. Tímto je naše sestava úplná!!! Yes!
 Vstupenky si můžete koupit v regionálním předprodeji nebo na internetu.  V rubrice „program“ najdete první informace o workshopech a dalších doprovodných akcích.
Další novinky o festivalu se dozvíte začátkem září, budeme vás informovat také např. o kyvadlové dopravě nebo after party.   
Takže, brzy na viděnou …

22.06.09 – První kapely jsou na tutovku

A už je to tady: první kapely jsou na tutovku a vyrazí na pódia bývalého hraničního přechodu.  
Máme obrovskou radost, že k nám zavítají  MUTABOR z Berlína, Gipsy.cz z Prahy, MARRACASH ORCHESTRA z Dráždan, JENIX z Zittau a LORD BISHOP z New Yorku. K tomu ještě přibyde MIRO s jejich opravdovou povídkou z trojmezí. Ti dva liberečáci mají totiž kromě českého původu i německou a polskou minulost.

Více nového se dozvíte v červenci.
A máte se na co těšit!